לינקים לתחילת השבוע הקצר (חלק ב')

בהמשך לנושא שפתחתי איתו את חלק א' של הפוסט הזה – השבוע שעבר היה שבוע מעציב. ב-20 בחודש נפוצה הידיעה, תחילה בפייסבוק, משם לטוויטר ומשם לסוכנויות הידיעות הרשמיות, שנהרגו עיתונאים באחת מהתקפות השלטון בלוב על המורדים. הצלם כריס הונדרוס נפצע אנושות ונפטר מאוחר יותר, אבל כבר בשלב מוקדם נודע שבתקרית נהרג טים התרינגטון, צלם ובמאי בריטי (שפעל גם בארה"ב) שהיה מועמד לאוסקר בטקס האחרון על שותפות בבימוי התיעודי המצוין "רסטרפו". הידיעה נלקחה קשה (ובצדק) על ידי גורמי תקשורת רבים, וההספדים מיהרו לבוא. כאן ה"גארדיאן" מספיד יפה את התרינגטון (גם פה), וכאן מציג כמה מעבודותיו הידועות ביותר של הונדרוס.

ה"טיים" הקדיש מחוות נוגעות ללב גם להתרינגטון וגם להונדרוס. גם ב"אטלנטיק" נפרדו מהתרינגטון, עם אחד מהקטעים הקשים יותר שצילם בעבודתו במדינות נחשלות.

בשבוע שעבר נפטר גם הבסיסט של TV on the Radio, ג'ררד סמית, אחרי מאבק בסרטן הריאות. בן 34 בלבד. ב"גארידאן" פרסמו פרידה אישית ונוגעת ללב ממנו.

ואתמול נפטרה מסרטן פולי סטיירין, הסולנית המיתולוגית של להקת הפאנק המשפיעה X-Ray Spex.

השחקנית הצרפתייה מארי-פרנס פיסייה נפטרה אף היא לפני כמה ימים.

ופה אפסיק עם החדשות המצערות האלה (תמיד יש עוד) ואעבור לחדשות שמחות יותר.

למשל, קליפים חדשים. של קייט בוש, עם רובי קולטריין, פרנסס בארבר, נואל פילדינג וגם בנה של קייט, אלברט. היא גם ביימה את הקליפ, והשיר לקוח מתוך אלבומה החדש, שיכיל בעיקר גרסאות מחודשות לשירים ותיקים שלה. לדעתי זה די מיותר, והאוטו-טיון פשוט מזעזע. אבל בכל זאת, קייש בוש.

וגם קליפ חדש של REM, מתוך סאגת הלכל-שיר-באלבום-יש-קליפ-משלו (שדי נפוץ לאחרונה. גם אדוארד שארפ עושה את זה, והוא לא לבד. אני מתכננת כבר מזמן להרחיב על זה בפוסט, אבל לאנשים כמוני, החגים הם לא חופש אלא עומס, אז נראה אם ייצא לי אי פעם. בשל אותו עומס, אגב, לא הכנסתי לפוסט הזה לינקים קצת יותר ישנים, שחיכו המון זמן מאז פוסט הלינקים הקודם). זה הקליפ החמישי מתוך האלבום (ולא מדובר דווקא על התאמה לשחרור סינגלים):

והנה חלק שלם בפוסט שיוקדש לשלוש מהלהקות הנוכחיות האהובות עליי. אלבו הוציאו אלבום חדש לא מזמן, פליט פוקסס מוציאים אלבום שני ומצופה מאוד בשבוע הבא, וארקייד פייר מופיעים בהצלחה רבה במיוחד ברחבי העולם.

קודם כל אלבו, שכמו ארקייד פייר נמצאים בעיצומו של מסע הופעות. שתי הלהקות הופיעו בפסטיבל קו(א)צ'לה בסוף השבוע שעבר. הופעות הפסטיבל שודרו בשידור חי מלא דרך יוטיוב, מה שבטח היה מבצע קשה, ולכן אפשר להבין למה אנשי יוטיוב והפסטיבל לא רוצים שההופעות יועלו בחינם אל האתר. לכן קצת בעייתי למצוא את ההופעות האלה ביוטיוב. מי שעוקב אחרי ארקייד פייר בוודאי מכיר את ג'ואל, המתעד הדי אובססיבי שלהם, שמעלה כל הופעה אפשרית ליוטיוב תחת יוזרים בשם ArcadeFireTube (או עם 2 בסוף, וכרגע עם 3 בסוף). הוא העלה את ההופעה שלהם במלואה ליוטיוב יום אחרי קיומה, באיכות HD גבוהה במיוחד, וחטף על הראש מהאחראים (כלומר אמרו לו להוריד את זה מיד. וזה לקח רק יום, למרבה הצער). אבל קטעים אפשר למצוא פה ושם (למשל ההופעה של אינטרפול עדיין נמצאת שם – שימו לב לרגע המדהים בתחילת ההופעה, כשכולם מרימים את הטלפונים לצלם את הלהקה העולה במה שנראה כמו קבוצת אורות מרשימה), בעיקר כאלה שצולמו על ידי הקהל ולא השידור הרשמי.

אז אלבו היו בפסטיבל, והנה ראיון מצולם מאחורי הקלעים. את ההופעה עצמה תוכלו להוריד באיכות לא משהו דרך כאן. ראיון קצת יותר ישן מ"Paste" כאן, ומארק פוטר מהלהקה מספר על האלבום החדש וההופעות הנלוות אליו. הלהקה עדיין נמצאת בארה"ב, והסולן גאי גארווי משדר את תוכניתו ב-6מיוזיק משם, כלומר מחדרי מלון, אחורי קלעים ושאר מקומות של אנשים שנמצאים בנסיעות. וכמובן, לפני כן אלבו פתחו את העונה החדשה של תוכנית המוזיקה של ג'ולס הולנד ב-BBC:

צ'אנל 4 הקדיש ללהקה את אחת מהרצועות המוזיקה הליליות שלו עם הדוקו הקצר הבא:

פליט פוקסס נהיו הלהקה החמה של הרגע, ואין לי מילה רעה להגיד על זה. הם נמצאים על השער של הגיליונות הנוכחיים של "ספין" (הנה חלק מהכתבה) ושל "אנקאט", וגם ב"NME" כבר הקדישו להם עמודים – וזה עוד לפני שהאלבום יצא. אז האלבום של פליט פוקסס ניתן להאזנה באתר של NPR. האלבום גם יהיה "אלבום היום" של 6מיוזיק מחר, מה שאומר שישדרו קטעים ממנו בכל תוכניות התחנה, והלהקה גם תתארח בתוכנית אחה"צ של סטיב לאמאק. במסגרת הופעותיהם הבריטיות הם גם הופיעו בתוכנית המוזיקה הנ"ל של ג'ולס הולנד (אגב, המופיעה הבולטת בתוכנית של השבוע היא פי.ג'יי הארווי, והיא דופקת שם וואחד הופעה), וביצעו שם שלושה שירים, כולל זה:

הלהקה גם התארחה בתוכנית הרדיו 1 של זיין לואו, שאפשר לשמוע עד מחר בערב. בחלק הראשון של התוכנית התארח הסינגר-סונגרייטר בנג'מין פרנסיס לפטוויץ', ופליט פוקסס תופסים את רוב השעה השנייה שלה. התוכנית הזו היא כאילו ספיישל סונגרייטרים, אז לואו משמיע בין השאר גם את להיטי הפריצה הנפלאים של ווילי מייסון ושל מייקה פ' הינסון. אבל מכיוון שהוא, איך לומר בעדינות, קשקשן לא קטן, אפשר פשוט להוריד את ההופעה של פליט פוקסס מכאן.

ובינתיים צץ ברשת (כלומר הועלה על ידי מקורבים לדבר) קטע שבו משתתף הסולן-כותב רובין פקנולד כשהיה בן 17. הגילוי הזה הוביל את סטריאוגאם לאסוף עוד כמה "לפני שהם היו מפורסמים". ואפרופו זה – ארקייד פייר.

אז ארקייד פייר… כנראה להקת ההופעות הטובה בעולם. הנה קיבוץ של קטעים מתוך ההופעות הצדקה האחרונות שלהם בהאיטי. הלהקה הופיעה ביום ראשון בשיקגו (הנשיונל חיממו אותם), ושידרו את זה ברדיו, כולל הגרסה החדשה והמורחבת ל"Ready to Start". למזלנו, אפשר גם להוריד את השידור (באדיבות אותו ArcadeFireTube, חפשו פה). וגם לצפות בקטע הזה:

לפני אותה הופעה התארחו שניים מחברי הלהקה במשחק בייסבול בעיר, וזו התוצאה:

ואפרופו להקות נוכחיות אהובות עליי – עוד פולק! הלז'ר סוסייטי מוציאים בקרוב אלבום שני, ואפשר לשמוע אותו בסטרימינג במייספייס שלהם. הם גם הוציאו קליפ חדש ומוזר, עם מארק היפ. גם האנטלרס מוציאים אלבום חדש, והסטרימינג שלו נמצא – כצפוי – אצל NPR. אגב, חלק נכבד מהאמנים שהזכרתי לעיל מופיעים בפסטיבל גרין מן המעולה בחודש אוגוסט.

אלכס טרנר, סולן ארקטיק מאנקיז, מדריך באלבומה החדש של הלהקה.

מה גריף ריס (גם בגרין מן השנה!) עושה אצל ערוץ ארטה?

הקומיקאי-מוזיקאי המעולה טים מינצ'ין הופיע השבוע בתוכנית האירוח המדי-פעמית (ספיישלי חגים, יעני) של רות ג'ונס, ופתח עם השיר הזה:

בתוכנית התארחו גם דון פרנץ' והשחקן מייקל שין, שסיפר בין השאר על פרויקט החג שלו בעיירת הולדתו הוולשית – מבצע הצגת "הפסיון" בחג הפסחא ב"זמן אמת" – 72 שעות של אירוע, מודרני ועתיק כאחד. נשמע די מדהים כחוויה. למינצ'ין יש גם שני מופעים חדשים, אחד עם תזמורת והשני מחזמר. הוא עסוק.

יו לורי, לעומת זאת, גם כן קומיקאי ומוזיקאי שמוכר כרגע בעיקר כשחקן ("האוס", אם חייתם על כוכב אחר בשנים האחרונות), מוציא עכשיו אלבום בלוז משלו, כפי שכבר הזכרתי בפוסט קודם. אז הנה ראיון שלו אצל אנדרו מאר ב-BBC (מאר, אגב, מסובך ממש עכשיו בפרשה מוזרה: לפני כמה שנים הוא הוציא צו איפול מוחלט על פרטי רומן מחוץ לנישואים שקיים עם עמיתה – כלומר היה אסור לפרסם את עצם העניין וודאי שלא את שמו – וכעת התנצל על הצו הזה והפרשה נחשפה. איאן היסלופ, איש "Have I Got News for You" שעובד בדרך כלל כעורך המגזין החוקר "Private Eye" וערער בעבר על הצו הזה בבית המשפט, ירד על מאר קשות היום. בפרק הקודם של תוכנית הפאנל – ששודר בסוף השבוע האחרון – התייחסו לפרשה בלי להזכיר את מאר או סלבריטאים ועיתונאים אחרים שהוציאו צווים כאלה). לורי גם התארח אצל ג'ולס הולנד:

קשה היה לפספס את חזרתם המבורכת השבוע של ביסטי בויז לקדמת הבמה. הסינגל החדש שלהם כבר מתנגן לו ברדיו (או ברדיואים מסוימים), והם הוציאו לו קליפ ארוך ומשונה שאורכו יותר מ-20 דקות ומתארחים בו המון המון כוכבים. האמת היא שהשיר מעולה, אבל הקליפ הזה די נמרח. שלא לומר משעמם, עם כל הכבוד להופעות האורח המלבבות באמת. את האלבום החדש (בגרסתו הלגמרי לא מצונזרת) אפשר לשמוע בסטרימינג כאן, באתר הרשמי של הביסטיז. ב"מגזין ניו יורק" (או משהו) סקרו את תולדות הלהקה.

השבוע התחילה בארה"ב עונתה השנייה של "טרמיי", ובאתר המצוין שמוקדש לסדרה מפרשים את הפתיחה החדשה של הסדרה ומנתחים את הפרק הראשון.

ג'ו קורניש, ששב לאחרונה לרדיו לסדרת התוכניות עם אדם בקסטון (חפשו Adam & Joe ברדיו, ביוטיוב ובשאר האינטרווב), מדבר – שוב – על סרטו הראשון כבמאי, "Attack the Block".

"רוק 30" חגגו 100 פרקים בארה"ב בשבוע שעבר בפרק כפול, וב"אל.איי טיימס" הרכיבו את רשימת 15 הקטעים המצחיקים ביותר שלהם עד כה. כוכבת ויוצרת הסדרה טינה פיי הוציאה לאחרונה ספר אוטוביוגרפי (או אנטי-ביוגרפי בעצם, כי היא מצליחה בצורה מרשימה לדבר על עצמה בלי לדבר על עצמה), והיא עשתה סבב מרשים בטוק-שואוז האמריקאיות. חפשו אותה בכל מקום (ובכלל, אני ממליצה להתעדכן על האורחים אצל קרייג פרגוסון לאחרונה, ממש נפלא).

ב-Paste מונים להקות שלקחו את שמן מיצירות ספרותיות. וגם את 30 (!) השירים הכי טובים של ווילקו.

במוזיאון האמנות המודרנית בניו יורק מציגים מחווה ורטרוספקטיבה נרחבת לבמאי הסובייטי דז'יגה ורטוב.

הייתכן? בסינמטק ירושלים מקרינים תכף את אחד הסרטים האהובים עליי, "ווית'נייל ואני". ובמקרה, הנה כמה אנשים ששבו לבקר באתרי הצילומים של הסרט.

פינת הראיונות עם שחקנים: גרטה גרוויג פה; אן-מארי דאף כאן; דניאל מייס שם; וראו גם בחלק א' של הפוסט.

רגע, מה? בסין אסרו על שידור תוכניות טלוויזיה שעוסקות במסע בזמן?

מי בא לשכור את ליכטנשטיין? המדינה. באמת.

זה כבר לא חינם, אבל אם טרם עשיתם זאת, כדאי מאוד להוריד את אלבומו החדש של שלום גד, בצורת פרויקט העבד (!).

פה אפשר עדיין לשמוע את ההתארחות של הגאון טרי גיליאם בתוכנית הרדיו הוותיקה "Desert Island Discs", שבה מדברים על מוזיקה וכל מה שמסביב.

וכאן אפשר להוריד סשן של They Might Be Giants מ-1994, מתוכנית הרדיו זצ"ל של מארק (רדקליף) ולארד (מארק ריילי, שאני מרבה להזכיר את תוכניתו הנוכחית ב-6מיוזיק). בתור בונוס – הקאבר המיוחד שלהם ל"Up the Junction" של סקוויז, שאותו הם ביצעו בתוכנית הרדיו של ג'ונתן רוס לפני ההופעה שלהם בלונדון ביוני בשנה שעברה. אם יורשה לי – את הביצוע הזה אני שמעתי לייב באוזניות, בקליטה גרועה, באוטובוס מיורק ללונדון בדרכי להופעה הזו. הם מופיעים שוב באנגליה השנה, בחודש יולי: הופעה אחת בלונדון (במועדון, לא באולם כמו בפעם הקודמת) והופעה אחת בפסטיבל לטיטיוד.

והמלצה חמה לסיום. בשבוע שעבר שודר בארה"ב ספיישל בשם "Talking Funny", שבו ארבעה קומיקאים מעולים – ריקי ג'רבייס, ג'רי סיינפלד, כריס רוק ולואי סי.קיי – ישבו במשך שעה ודיברו ברצינות ובצורה מעמיקה על קומדיה, סטנד אפ, הופעות, החיים וכל השאר. וגם הצחיקו בדרך. כדאי מאוד לצפות.

בעצם, לסיום משהו באמת מצחיק, פארודיה, פרסומת ואמירה על הכיסוי המוגזם לחלוטין של החתונה המלכותית הבריטית, הכל יחד:

פוסט זה פורסם בקטגוריה אובססיה וקאלט, אירועים, אנקדוטה, בקרוב, בריטי, הקרנה, חדשות, טלוויזיה, ישראלי, לינקים, מוזיקה, נוסטלגיה, עיצוב, צחוקים, צילום, צרפתי, קולנוע, קליפ, קצרים, ראיון, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

5 תגובות על לינקים לתחילת השבוע הקצר (חלק ב')

 1. רוני הגיב:

  תבורכי את והלינקים שלך – בעיקר תודה שהזכרת לי שטרמיי חוזרת.
  הלוואי שקייט בוש היתה מתרכזת בלעשות את המוסיקה המצוינת שלה, ונמנעת מדברים אחרים (לשחק למשל, תחשבו כמה Cloudbusting היה אפילו עוד יותר מדהים בלעדיה). למרות שנאלצתי לראות את הקליפ עד הסוף כי חיכיתי לנואל פילדינג (שלא אכזב – חולצה מצוינת).

 2. סמדר הגיב:

  סטיבי, תודה על הפוסטים והלינקים. מספק תעסוקה לשבוע שלם…
  לאחרונה גיליתי את הפודקאסטים של ריצ'ארד בייקון (תכנית יומית ב-BBC5live). הוא מראיין אנשים מתחומים שונים, הרבה מהטלויזיה.
  ממולץ להוריד ולהקשיב בזמן הצעידה היומית!
  http://www.bbc.co.uk/podcasts/series/dailybacon

  • stevieblogli הגיב:

   תודה ובבקשה.
   גם אני מחבבת את התוכנית של בייקון (היום, אגב, טים מינצ'ין התארח אצלו), אם כי הפודקאסטים שלו (שהם פחות או יותר כל התוכנית – אין שם מוזיקה – מינוס החדשות ועדכוני התנועה) די קצרים, אז אחד לא מספיק לצעידה 🙂

   • סמדר הגיב:

    נכון, זה רק החימום.. וגם קצת לא נעים כשאני פורצת בצחוק, למשל בזמן ה-moan in!

 3. lautrec הגיב:

  אפרופו נואל פילדינג וקייט בוש, הוא עשה בקומיק רליף קטע ריקוד אדיר לצלילי קייט בוש –

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s