אסופת חג המולד

אח, תקופת החגים הנוצריים. ספיישלי טלוויזיה קשים מנשוא, שלג משתק ועמים שלמים שיוצאים לחופשה. וגם ספיישלי טלוויזיה נפלאים, תוכניות רדיו מופלאות וסתם סיבה למסיבה (שכמעט לא מקיימים בסביבותינו).

הביביסי, כהרגלם, בונים לוח שידורים מיוחד לחג (בארץ תוכלו לצפות בערוץ שלהם בספיישל הכריסמס הראשון והמצוין של "דוקטור הו", ארבע שנים בלבד אחרי שידורו המקורי). התוכנית הבולטת בו היא כמובן חלק א' של הפרק האחרון של דיוויד טננט כדוקטור העשירי. בבריטניה – וגם באינטרנט – קשה להתחמק מהתקפת יחסי הציבור המאסיבית במיוחד (וכנראה מוגזמת) לרגל השידור המצופה גם כך (ורבים הבלוגים העוסקים בשידור). טננט וראסל טי דיוויס התראיינו לכל עיתון ומגזין אפשריים (רק דוגמה בולטת תמונתית: למגזין "האובזרבר", שהוא "הגארדיאן", והנה עם קצת יותר תוכן; חפשו גם מאמרים יפים מספיישלי סיכום העשור של מגזין SFX). הפרק ישודר בחג עצמו, ואחריו ישודר גם פרק מאחורי הקלעים הקבוע, וגם קומנטרי (שישודר, כמו בספיישל הקודם, גם ברדיו 7).

בסוף השבוע תשודר גם הגרסה הטלוויזיונית החדשה של "המלט" בבימוי גרגורי דוראן, שביים את טננט ואת פטריק סטיוארט גם בגרסת הבמה המצליחה מאוד מתחילת השנה. נכחתי בהקרנה של הגרסה הזאת בשבוע שעבר (בגיחה בריטית שבה זכיתי גם לפגוש במקרה את אותו דיוויס, למראה הפלא והשמחה), וזו גרסה מעניינת, מודרנית וגם שנויה במחלוקת בקיצוציה ובכמה מהחלטות הבימוי בה. לחובבי המחזה כדאי בהחלט לצפות, אם כי לא הייתי ממליצה למי שלא מכיר אותו להתחיל דווקא בגרסה הזאת (הכי כדאי קודם פשוט לקרוא אותו).

ומעבר לכך: השבוע שודר כבר ספיישל כריסמס מוצלח של "Mock the Week" (צפייה), שתחזור לעונה שמינית כבר בינואר; הערב ישודר ספישל החג של "QI" (עם טננט, ביל ביילי ולי מאק) – הפרק הקודם, אגב, היה מעולה; ובשבוע שעבר שודר (צפייה) ספיישל הכריסמס/דוקטור הו של "Never Mind the Buzzcocks", שבעיקר הוכיח (שוב) את מלכותו של ברנרד קריבינס, שלא ממש מוכר בארץ (מלבד לצופי הדוקטור כווילף, סבה של דונה), אבל בבריטניה הוא שחקן ובדרן מוערך במיוחד שרבים מילדי הממלכה גדלו על תפקידיו וקולו בשנות השישים והשבעים, בין השאר ב"Wombles" וב"Jackanory". ביוטיוב תוכלו למצוא גם את חלקו במערכת הקידום של הדוקטור (למשל בתוכניות הבידור של אלן טיצ'מארש, "Loose Women" ו"The One Show" – זהירות, מיינסטרים). השבוע שודר גם סיכום השנה של ביקורת הטלוויזיה (Screenwipe) של צ'רלי ברוקר, צפייה שווה לכל מי שלא מאמין כמה זבל יש גם בטלוויזיה הבריטית. עוד ישודרו ספיישל "רוחות חג המולד" בגרסת "המופע של קתרין טייט" (בכיכוב דמותה של הסבתא הנרגנת) והספיישל השנתי של "משפחת רויאל", וכן דוקומנטרי על הקומיקאי-שחקן האהוב סטיב קוגן. וכמה כבר הזכרתי שטננט השתלט על הביביסי למשך תקופת החגים?

בתחילת השבוע הבא תשודר גרסה חדשה לקלאסיקת המד"ב "Day of the Triffids". ערוץ היוטיוב של הביביסי יאפשר במהלך החג צפייה חינמית (גם מחוץ לבריטניה, זאת אומרת מתברר שמדובר בהרשאות רק לארה"ב, שגם ככה יש להם את ביביסי אמריקה, ערוץ המציע הרבה יותר תוכן מביביסי אנטרטיינמנט הדל) בגרסה המקורית, וגם ברימייק מ-2005, ששודר לייב, של "ניסוי קווייטרמאס" בכיכובם של ג'ייסון פלמינג ואותו טננט (ששמע על כך שקיבל את תפקיד הדוקטור במהלך החזרות לשידור, לשמחתו ולשמחת שחקן המשנה ומעריץ הדוקטור הוותיק מארק גייטיס).

גם תוכניות הרדיו האהובות עליי לבשו חג והגישו ספיישלי כריסמס מעולים. "פריקזון" ב-6music יצרה ספיישל שירי ילדים (כמבצעים וכקהל היעד), שאפשר לשמוע עד יום ראשון בערב.

תוכניתו של מארק לאמאר ברדיו 2 (עד שישי בלילה) אספה שירי חג מולד לטיניים ואלטרנטיביים לכדי תוכנית מהנה במיוחד.

את "Santa Clause Is Coming to Town" הסיטארי ועוד שירים של היוצר תוכלו לשמוע ולהוריד כאן. עוד שירי כריסמס פחות מיינסטרימיים (הדאקרנס? באמת?) תוכלו למצוא ברשימה של "הטלגרף".

ופט שופ בויז הנ"ל התארחו בספיישל של תוכנית הדאנס של דייב פירס.

ועוד ברדיו: במסגרת אירועי החגים ישודר ברדיו 4 ספיישל של התוכנית Archive on 4 הנוגע לפרקים האבודים של "דוקטור הו", אותם פרקים ש…אבדו… בעקבות מדיניות הביביסי דאז, וברדיו 2 ישודר ספיישל של שיחה בין טננט לדיוויס בשם ?Who on Who לרגל פרידתם המשותפת מהתפקידים שמילאו את רוב זמנם מאז אמצע העשור. וגם – טננט וטייט יחליפו (שוב) את ג'ונתן רוס בתוכניתו ברדיו 2 בזמן שהפרחח בחופשת החג (וכמובן, טננט גם יתארח בספיישל של טייט שהוזכר לעיל). וגם – טננט יתארח בתוכנית הבאה של Desert Island Discs, שמשלבת ראיון ובחירות מוזיקליות של המרואיין.

ועוד ב-6music, אדם וג'ו משדרים כרגע ספיישל ערב חג, ובימים האחרונים נודע שככל הנראה הם יעזבו את התחנה, לפחות זמנית, בשל מחויבויות אחרות; את מקום תוכניתם השבתית ימלא דני וואלאס.

ועוד בענייני החג: אתר הקומדיה הבריטית מדווח שמבול (באמת) ספרי הביוגרפיה של קומיקאים שיצא לקראת החג לא נחטף מהמדפים – מלבד ספרו של פרנקי בויל (צפייה) – אבל די.וי.די של הופעות (וכאלה יש אפילו יותר) נמכרים היטב.

יש המוני סיכומי שנה/עשור, והנה רק אחד שאולי קל לפספס: הדי.וי.די הטובים של השנה לפי מגזין "Sight and Sound" המשובח.

הלהקה האהובה They Might Be Giants השתלטה על אתר המגזין Magnet, והנה חלק מהתוצאה.

אחד האירועים המשמחים של השבוע: המקום הראשון במצעד הסינגלים של שבוע הכריסמס, שנחשב לשבוע החשוב בשנת המצעד בבריטניה, נחטף על ידי הוצאה מחודשת של "Killing in the Name of" של רייג' אגיינסט דה מאשין מתחת לאפו של סיימון קאוול והסינגל הנוכחי מבית הזוכה באחת מסדרות הפופ-ריאליטי שלו. כל זאת בעקבות קמפיין אינטרנטי למנוע מעוד יצירה של קאוול לחטוף את תואר המקום הראשון בכריסמס, כפי שקורה בשנים האחרונות. הסינגל הפופי אמור לעלות למקום ראשון בשבוע הבא, אבל זה כבר לא משנה. את הסיפור תוכלו לקרוא למשל כאן, והנה ביצוע של רייג' לסינגל:

ואפרופו ביצועים – בילי בראג ופלורנס אנד דה מאשין התקבצו באולפן רדיו 1 לביצוע מחודש לקלאסיקת החג "Fairytale of New York" של הפוגז וקירסטי מקול. כאן סאונד (גרסה טובה יותר), זהו ויזואלי:

ביום שישי (18/12) צוין תאריך מותה של מקול, והפוגז הקדישו לה שיר מרגש במהלך הופעתם בלונדון באותו ערב (גם בה זכיתי לנכוח). אמה של קירסטי, ג'ין, היתה בין הקהל שגדש באותו ערב את הבריקסטון אקדמי. לפני כמה ימים היא הודיעה שמוצו אפיקי המאבק לקבלת צדק משפטי מלא עבור בתה, אבל היא תמשיך לשמר את זכרה ואת יצירתה, וכמובן את עמותת Justice for Kirsty.

ב-NPR מציעים הורדות חינמיות לרגל החגים, ממגוון ההופעות השלמות ששודרו בתחנה.

ההרכב הארעי We Are Ghosts, בראשותו של מורפלקסיס, מציע להורדה את האלבום שנוצר בהקלטות ג'אם-סשניות.

ועוד בארץ: בשישי בערב ייערך באוזןבר ערב מחווה ללהקת הקארדיאקס. כאן תוכלו להיתקל במיקסטייפ שנערך לכבוד האירוע.

חוקר הקולנוע רובין ווד הלך לעולמו. דיוויד בורדוול נפרד ממנו. ב-io9 נפרדים מהתסריטאי דן אובאנון.

ב-Bright Lights בוחנים את השורשים הז'אנריים של "The Hurt Locker", מהסרטים הטובים של השנה.

רצוי לציין גם את סשן צילומי איחוד "Shaun of the Dead" שהוציאו לפועל החבר'ה הטובים ממגזין "Total Film". הבמאי אדגר רייט פרסם השבוע שסרטו החדש, "סקוט פילגרים נגד העולם", מתוכנן כרגע לצאת בבריטניה בסוף אוגוסט.

יה בייבי

ואפרופו זומבים: עוד האקינג שלטי חוצות בהקשר להתקפות זומבים (מתברר שזו כבר תופעה).

לזה אין הרבה קשר לחג, זו סתם יצירה נהדרת של גרסת ה"מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" לגזע הדאלק:

ולסיום, טריילר מדמם:

וגם המלצת צפייה שקשורה בעקיפין (וקשה להשגה).

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה אובססיה וקאלט, אירועים, אנימציה, בקרוב, בריטי, חדשות, חיות, טלוויזיה, ישראלי, לינקים, מוזיקה, ספורט, עיצוב, פסטיבל, צחוקים, צילום, קולנוע, קליפ, ראיון, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על אסופת חג המולד

 1. whisper הגיב:

  הקטע עם RATM ענק!
  איך פיספסתי את זה?
  אחד מהאלבומים האהובים עליי ביותר ללא ספק!
  תודה -הולכת לקרוע לעצמי ת'אוזניים 😈

 2. פרנק הגיב:

  אני שמח שלא יכולת להתאפק עם הפוסט הזה. 🙂
  ואשמח להכיר את האיש שמסוגל להכיל את כמות החומר המטורפת הזו… אה, זו כנראה את.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s